لوسی
هدف ما دسترسی آسان شما به محتوا های مورد نیاز شماست . برای همین لوسی را طراحی کردیم.
نیم بها

پنج راه بالا بردن امنیت اینستاگرام

0 4,428

شاید بتوان اینستاگرام را محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران نامید. افراد بسیاری به طور ماهیانه از طریق اینستاگرام درآمد قابل توجهی کسب می نمایند و عده بسیاری نیز با کمک این شبکه اجتماعی محبوب، با دوستان و اقوام خود در سراسر دنیا ارتباط دارند. اما چند نفر از این افراد به بالا بردن امنیت اینستاگرام خود اندیشیده اند؟

 

افزایش امنیت اینستاگرام

صفحه ای که در آن عکس های خصوصی خود را به اشتراک می گذارید یا کسب و کارتان را از طریق آن اداره می کنید، باید دارای امنیت بالایی باشد تا اطلاعات یا منبع درآمد خود را از دست ندهید. در ادامه 5 راه ساده برای افزایش امنیت صفحات اینستاگرام را ذکر خواهیم کرد.

 

1) ورود 2 مرحله ای

یک راه بالا بردن امنیت اینستاگرام فعال سازی سیستم ورود 2 مرحله ای است. در این حالت برای وارد شدن به یک حساب، علاوه بر داشتن رمز عبور، SMSی از سوی اینستاگرام به شماره شخصی شما که فقط خودتان به آن دسترسی دارید، ارسال می شود. برای فعالسازی این قابلیت در بخش تنظیمات اینستاگرام Two-Factor Authentication را انتخاب کرده و حالت text message را انتخاب نمایید.

2) بالا بردن امنیت اینستاگرام با ایمیل

می توانید هنگام ساخت اکانت اینستاگرام خود یک ایمیل وارد کنید یا اگر هم اکنون صاحب حساب کاربری هستید برای افزایش امنیت آن در صفحه شخصی خود گزینه ویرایش پروفایل را انتخاب کرده و آدرس ایمیلتان را وارد کنید. تایید ایمیل را فراموش نکنید.

3) اتصال به فیس بوک

علاوه بر موارد بالا بهتر است برای بالا بردن امنیت اینستاگرام خود را به یک حساب کاربری فیس بوک نیز متصل کنید. برای این کار در قسمت تنظیمات حساب کاربری خود گزینه linked account را انتخاب کرده و فیس بوک را پیدا کرده و با وارد کردن نام کاربری و پسورد آن را فعال کنید.

بالا بردن امنیت اینستاگرام

سه مورد بالا در راستای بالا بردن امنیت اینستاگرام، دریچه هایی برای بازیابی رمز عبور و باز پس گیری حساب کاربریتان از هکرها فراهم می نمایند. اما دو روش زیر به طور مستقیم بر امنیت حساب شما تاثیر گذار هستند.

 

4) رمز عبور قوی

انتخاب رمز عبور مهمترین عامل باز دارنده از هک شدن است. سعی کنید رمز عبوری انتخاب کنید که ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و علائمی مانند @، $، & و… باشد. همچنین رمز عبور شما نباید قابل حدس زدن باشد. مثلا اسم شما + سال تولدتان رمز مناسبی نیست. به خاطر داشته باشید که برای بالا بردن امنیت اینستاگرام تکنیک های انتخاب رمز عبور را برای ایمیل و حساب کاربری فیس بوک خود نیز رعایت کنید.

5) به روز رسانی رمز عبور

انتخاب یک کلمه عبور قوی و سال ها استفاده از آن کار درستی نیست. حتی یک رمز عبور قوی هم ممکن است طی مرور زمان به رمز ضعیفی تبدیل شود یا ناخواسته لو برود. بهترین کار این است که به طور منظم، مثلا هر سه ماه یک بار کلمه عبور اکانت اینستاگرام، فیس بوک و ایمیل خود را تغییر دهید (البته بهتر است رمز هر سه را هم زمان عوض نکنید) تا به بالا بردن امنیت اینستاگرام خود کمک نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.