ژاپن دارای تعهد به عادی‌سازی ارتباط ها با کره شمالی 

0 76

ژاپن دارای تعهد به عادی‌سازی ارتباط ها با کره شمالی 

شینزو آبه , در آغاز وزیر ژاپن که به چین مهاجرت نموده است , روز آدینه ۲۶ اکتبر در یک کنفرانس مطبوعاتی از تعهد کشورش برای «عادی‌سازی رابطه ها دیپلماتیک» با کره شمالی خبر اعطا کرد .

آقای آبه تاکید کرد که پیش از عادی‌سازی ارتباط ها , یک سری مسائل اعم از به گروگان تصاحب کردن شهروندان ژاپنی بوسیله پیونگ‌یانگ می بایست در میان دو سرزمین حل شود .

ابتدا وزیر ژاپن و لی که چیانگ , در آغاز وزیر چین درین نشست خبری از همیاری دو مرزو بوم در موضوع تضمین امنیت حیطه و قضیه کره شمالی خبر دادند .

شینزو آبه در جریان هجرت به پکن با تاکید بر این‌که ارتباط ها دو جانبه ژاپن با چین در «نقطه عطف تاریخی» جای‌دارد , اذعان کرد که همکاری‌های جدیدی فی مابین دو مرز و بوم در مورد زیر‌ساخت‌ها , بهداشت وکارها بانکی و مالی صورت گرفته است .

چین و ژاپن , دو اقتصاد بزرگ آسیا به‌دنبال چالش تجاری اخیر با آمریکا در صدد توسعه و گسترش ارتباط ها و ساخت اعتماد بیشتر می باشند . این اولی مسافرت یک نخست‌وزیر ژاپن به چین طی هفت سال پیشین بوده و در جریان آن توافقنامه‌های متعددی دربین دو مرز و بوم به امضا رسید .
ارتباط ها دیپلماتیک چین و ژاپن بعد از سالیان اختلاف بر راز حاکمیت جدا تایوان و رقابت اقتصادی از سال ۱۹۷۲ و هم زمان با به توان وصال دنگ شیائو پنگ , رو به بهبود گذاشت .

شرکت‌های بزرگ ژاپنی اعم از خودروسازی تویوتا امیدوارند که با عادی‌سازی و توسعه و گسترش رابطه ها با چین بتوانند با شرکت‌های آمریکایی و اروپایی صنعت خودروسازی رقابت نمایند .

از سمت دیگر پکن هم از ژاپن توقع دارد تا در طرح سرمایه‌گذاری جاده ابریشم تازه با ابتکار عمل شی جین پینگ , مدیریت جمهوری این مرزوبوم همراه شود .

100%
رتبه پست
  • خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code