مشکل ارور کپی رایت اینستاگرام

instagram

2 4,681

اینستاگرام (Instagram) از محبوب ترین شبکه های اجتماعی تصویر محور است که بیش از یک میلیارد کاربر دارد. اینستاگرام از قوانین مختلفی پیروی می کند که کپی رایت هم جزو آن ها است.

قبل از آپلود کردن بهتر است با این قوانین آشنا شوید. البته ممکن است در زمان آپلود فیلم و.. هم متوجه شوید که بلافاصله پست شما حذف می شود که در پیامی با عنوان هایی مثل Your video was removed به شما اعلام می شود که دلیل این امر حفظ قانون کپی رایت است. امروز در اینستاگرام ها قانون کپی رایت اینستاگرام را معرفی و بررسی می کنیم و روش حل مشکل کپی رایت در اینستاگرام را هم آموزش خواهیم داد.

علت ارور کپی رایت در اینستاگرام ، چگونه کپی رایت را رعایت کنیم؟

How to Use Copyright Affected Videos in Instagram

فرقی ندارد که اولین پست خود و یا حتی هزارمین پست خود را در اینستاگرام آپلود کنید، اگر قانون کپی رایت اینساگرام را رعایت نکرده باشید، در آپلود پست خود دچار مشکل می شوید. در ادامه مطلب ضمن بررسی این قانون، روش حل مشکل کپی رایت در اینستاگرام را هم مرور خواهیم کرد.

قانون کپی رایت در اینستاگرام چیست؟ دلیل حذف خودکار پست اینستاگرام

ابتدا باید با مفهوم کلی این قانون آشنا شویم. کپی رایت یا حق تکثیر، نوعی مالکیت فکری است. فرقی ندارد که یک آثار فیزیکی داشته باشید و یا یک طرح یا عکس هنری، در هر صورت برای پدید آورنده این اثر، مجموعه ای از حقوق انحصاری خلق شده است تا برای نشر، تکثیر، الگو برداری از آن نیاز به اجازه وجود داشته باشد تا خالق آن اثر بتواند با اطمینان خاطر بیشتری طرح خود را نشر دهد.

رفع مشکل ارور کپی رایت در اینستاگرام
رفع مشکل ارور کپی رایت در اینستاگرام

بنا بر این اگر شما بدون مجوز یا اجازه بخواهید یک یک موزیک، ویدیو و یا چیز دیگری که مالک آن نیستید را در اینستاگرام و.. نشر دهید، این قانون را نقض کرده اید که Instagram هم مخالف این کار است و با ارور کپی رایت در اینستاگرام مواجه می شوید.

البته بین پست کردن و اشتراک گذاری هم تفاوت وجود دارد. به طور مثال ممکن است بخواهید یک کار زیبا از شخص دیگری را با دوستان خودتان به اشتراک بگذارید اما مالکیتی برای آن قائل نباشید. در این موارد معمولا به تولید کننده اصلی اشاره می شود.

ارور کپی رایت اینستاگرام
ارور کپی رایت اینستاگرام

روش تشخیص نقض قانون کپی رایت در اینستاگرام

برای حفظ قانون کپی رایت موزیک و.. در اینستاگرام از ربات ها و الگوریتم های خاصی استفاده می کند که به صورت خودکار این اتفاق را تشخیص می دهند. البته در کنار این موضوع، گزارش یا ریپورت شدن توسط کاربران هم وجود دارد. در بروزرسانی های صورت گرفته و الگوریتم های شاسایی جدید، اینستاگرام روی موسیقی های موجود روی ویدیو ها واکنش زیادی نشان می دهد و معمولا پس از آپلود پست مورد نظر، به سرعت توسط اینستاگرام شناسایی و حذف می شوند.

حل مشکل کپی رایت در اینستاگرام برای موزیک روی ویدیو و..

اگر شما تمایل دارید که موزیک و یا ویدیوی که یک موزیک خاص را دارد به اشتراک بگذارید اما با ممانعت و ارور Your Video has been Removed در اینستاگرام مواجه می شوید، پس از دیدن نوتیفیکش مربوطه روی See what’s wrong تپ کنید.

در صفحه بعدی اخطار کپی رایت در اینستاگرام که نشان داده می شود، گزینه Appeal را بزنید.

حال باید تایید کنید که شما اعتبار انتشار این پست را دارید. پس برای دور زدن قانون کپی رایت در اینستاگرام، I agree را فعال کرده و در قسمت electronic signature باید امضای الکترونیکی خود را وارد کنید. برای امضای الکترونیک کافی است تا فقط نام خود را بنویسید که بهتر است همان نام اکانت باشد. سپس روی Appeal تپ کنید. (با این کار مسولیت پخش به عهده شما خواهد بود)

پس از گذشت چند لحظه مشکل رفع شده و ویدیوی شما مجدد پست می شود و از طریق یک نوتیفیکشن این امر اطلاع رسانی می شود. از این روش حذف کپی رایت اینستاگرام برای هر مورد مشابهی می توانید استفاده کنید.

البته قابل ذکر است که با این روش مشکل شما رفع می شود اما اگر صاحب اثر متوجه شود و شما را ریپورت کند، احتمال دارد که مجدد پست حذف شود و یا حتی اکانت شما بسته شود که البته احتمال این اتفاق کم است. همچنین شما می توانید با برنامه های مختلف (VideoShow برای اندروید و Magisto برای iOS) مقداری موزیک را تغییر دهید تا اینستاگرام متوجه آن نشود.

100%
رتبه
 • رفع مشکل ارور کپی رایت اینستاگرام
منبع اینستاگرام ها
2 نظرات
 1. رضا می گوید

  برا من لیستی از یه کشور ها میاد و در اخر دلیت ویدیو هستش اون گزینه appeal نیست چیکار کنم

  1. امیرحسین آزادی پور می گوید

   با سلام دوست عزیز پیج شما از نظر اینستاگرام اعتبار ندارد . یا تعداد فالور های شما پایین است یا پیج شما از نظر اینستاگرام اسپم شناسایی شده است.
   موفق پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code