لوسی
هدف ما دسترسی آسان شما به محتوا های مورد نیاز شماست . برای همین لوسی را طراحی کردیم.

فواید پینت بال

0 160

نزدیک به پانزده سال است که پینت بال رسما بازی میشود و 5 سال است که به کمیته بین المللی المپیک معرفی شده‌است تا در بازی های المپیک تحت عنوان ورزشی جدید وارد گردد فرم جدید پینت بال درحال بررسی درکمیته بین المللی المپیک تحت اسم x – ball می‌باشد , این ورزش نیز نظیر تمام ورزش های دیگر خاصیت و فوایدی دارااست

فواید و خاصیت انجام ورزش پینت بال برای سالمی جسم و روح

 • در کارهای روزانه تنوع بوجود می‌آورد :

پینت بال برای اشخاصی که زمان رفتن به ورزشگاه و باشگاه را ندارند یا این که می‌خواهند کاری را با عزیزان خود انجام دهند , فعالیتی خوب است این هم یک رویکرد خوب برای ورزش کردن و بیرون شدن از یکنواختی است . در‌حالتی که شما درپی یک عمل جایگزین برای فرار از حرکات یکنواخت تردمیل می‌باشید , پینت بال اجازه می‌دهد تا بازیکنان طیف گسترده ای از حرکات مثل دویدن , بالا رفتن , و نوک پا رفتن پشت دشمنان را تجربه نمایند .

فواید پینت بال

پینت بال دربرگیرنده خزیدن , غواصی , با سرعت دودیدن , و تیراندازی است , از آن جا که این بازی زیاد پرسرعت و استراتژیک است , اکثری از بازیکنان غرق آن می شوند و چه بسا نمی فهمند که به چه شکلبدن از آن بهره مند است .

لذت بخش و تقویت کننده روح و روان است 

کسانی که در گیر مشکالت روانی می باشند , اکثر زمان ها انگیزه و خستگی را تحت عنوان دلایل اصلی ادعا می نمایند , پینت بال یک روش فرح بخش است که موجب تمرین بدن هم می شود .

استقامت را ارتقاء می‌دهد : وقتی که شما بازی پینت بال را تجربه میکنید , قلب و عروق به صورت باور نکردنی فعالیت می کنند که سبب ارتقاء سطوح استقامت می شود .

 افزایش قدرت بدنی :

پینت بال نیاز به سرعت دارد و در حالی که اسلحه به دست می‌باشید , بایستی امکانات ایمنی خود را آماده نماید . یکی‌از بخش ها دارای اهمیت که در‌این بازی تقویت می‌شوند , پاها می باشند که با دویدن و نشستن این اتفاق میافتد , بازوها با تیراندازی , و هسته برای تثبیت بدن با تمام امکانات است .

 

مهارت های شخصی و خود باوری را ارتقاء میدهد :
پینت بال در سکو اولیه یک ورزش تیمی است , که نیاز به راهکار و فداکاری دارد که فقط وقتی که کل مجموعه با هم هماهنگ باشند , اتفاق میافتد . این روحیه گروه را ترویج میدهد و همینطور می‌تواندمهارت های رهبری شمارا بهبود بخشد . موقعیت های تنش در بازی اعتماد به‌نفس را بالا می‌برد .
برای کاهش وزن و سلامت کلی عالی است :
نیازی به بیان کردن نیست , پینت بال به کاهش وزن هم یاری می نماید , تمرین شدید در پینت بال می‌تواند چرخه خواب را بهبود بخشد و سوخت و ساز بدن را ارتقاء دهد . تمرین های شدید هم سببآزاد شدن اندورفین ها می شود که خلق و خوی شما‌را بهبود میدهد ; به جز سوزاندن کالری بیشتر , ورزش منظم از طریق پینت بال هم خطر ابتلا به بیماری های قلبی , فشار خون و افسردگی را کاهش میدهد .
مزایا و فواید ورزش پینت پر و بال

 • تسکین استرس و فشار عمده :
  بازی کردن یک بازی خشن نظیر پینت بال , یکی بهترین راه ها برای از بین بردن سرخوردگی شما و بدون در خطر قرار گرفتن سایرافراد است . گه گاه , خشم می‌تواند از شما یک بازیکن خوب بسازد ,ترشح آندورفین ها در طی تمرین , منجر آرامش می‌شوند .
 • ترویج کار گروهی :
  فعالیت تیمی عالی در پینت بال واجب است – گروه شما می بایست با هم فعالیت نماید , تا راهکار ها و برنامه های خود را بسازد و بعد از آن بتواند آن‌ها‌را هماهنگ نماید . در شرایطی که شماکمبود عمل گروهی در محل کار خویش دارید , چرا یک روز با همکارانتان قرار نمی گذارید تا همدیگر را آزمایش کنید؟
 • گردش موجب تندستی میشود :
  کار کردن در بیرون از خانه عملا سبب ساز ارتقاء روحیه , منظره , تمرکز و ایمنی شما می شود . طبق یک مطالعه از دانشگاه میشیگان , پیاده روی گروهی به ارتقا تندرست روانی و مثبت اندیشی و کاهش استرس و افسردگی کمک می‌نماید . یک مطالعه از دانشگاه گلاسکو نشان داد کسانی که در طبیعت راه میروند , دوچرخه سواری مینمایند , یا این که در طبیعت میدودند , خطر ابتلا به سلامت روان کمتری را نسبت به اشخاصی که در داخل منزل کار می کردند , تجربه خواهند کرد .
  سرگرم کننده است :
  در نهایت , چه کسی می‌تواند بگوید که داشتن یه خرده سرگرمی یکی از مزایای بهداشت عمومی پینت بال نیست؟ آدرنالین در بدن هیجان ایجاد می نماید , تا حرکت کنید و با توپ های رنگی به هم شلیککنید ; پر از خنده و هیجان است , پینت بال باعث می شود روزی واقعا درخشان , با دوستان خود داشته باشید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.