لوسی
هدف ما دسترسی آسان شما به محتوا های مورد نیاز شماست . برای همین لوسی را طراحی کردیم.
نیم بها

فواید موز

0 191
 • فواید موز
  خاصیت موز بسیار است در‌حالتی که در کشورهای آفریقایی و خاور میانه و دور به عنوان یکی‌از شایسته ترین و پرطرافدارترین میوه ها در طب سنتی و معالجه بیماری ها مورد استفاده قرار می گرد .

  موز یک کدام از دیرین ترین گیاهان کشت شده در جهان بوده و احتمالاً از یک جور وحشی مشتق شده‌است . در واقع موز یک گیاه شبه درخت است که می‌تواند به طول 9 متر نیز رسد .

  در هر صد گرم موز به میزان ذیل مواد معدنی و انرژی موجود هست :

 •  انرژی 100 کالری 
 • آب 70 گرم 
 • پروتئین 8 گرم 
 • چربی 2 گرم 
 • قند 6/5 گرم 
 • کلسیم 8 میلی گرم 
 • فسفر 25 میلی گرم 
 • آهن 7 میلی گرم 
 • سدیم 1 میلی گرم 
 • پتاسیم 370 میلی گرم 
 • ویتامین A صدونود واحد 
 • ویتامینB1 پنج میلی گرم 
 • ویتامین B2 شش میلی گرم 
 • ویتامینB3 هفت میلی گرم
 • ویتامین C روستا میلی گرم 
 • خاصیت و فواید موز 

  فواید شگفت انگیز موز
  از خاصیت بی سابقه موز چه می دانید؟

  موزدلیل داشتن پتاسیم بسیار ضد سرطان بوده و غذای خوبی برای عضله‌ها میباشد .

  موز به دلیل میزان دوچندان آهنی که دارااست , محرّک ساخت هموگلوبین در خون میگردد و در نتیجه , در مورد ها کم خونی فراوان اثر گذار است

  موز دربردارنده اندازه فراوانی «فروکتوالیگوساکارید» است که‌این ماده , پروبیوتیک های اثرگذار برای دستگاه گوارش را به تحرک وامی داراست . فروکتوالیگوساکارید همینطور قابلیت و امکان جذب کلسیم در تن را تقویت می نماید .

  موز دارنده اثر آنتی اسید ارگانیک در بدن است . بدین ترتیب , میل کردن موز منجر آرامش کار معده می‌گردد

  موز رسیده که سرشار از پتاسیم است , دارنده قابلیت و امکان جویدن و هضم سادگی هم هست . یک موز رسیده نیاز روزمره یک شخص بزرگسال به پتاسیم را به میزان 11 درصد تأمین می نماید

  موز قادر است به اشخاصی که در سعی برای ترک سیگارند یاری دهد . ویتامین B6 و B12 , پتاسیم و منیزیم مو جود در موز به بدن در رهایی از اثرات ترک نیکوتین یاری می نماید .

  میوه نارس و گل های پخته موز برای معالجه بیماری قند اثرگذار است . شیره گل های موز برای معالجه اسهال خونی به کارگیری می شود و ساقه و ریشه آن برای رفع اختلالات خونی اثر گذار است .

  بی نیاز بودنش از پتاسیم در واقع یک شانس بزرگ برای ورزشکاران است . و فیبر فراوانش برای رودۀ کم کار زیاد اثر گذار و کاراست .

  موز کم آب شده مطمئناً سرشار از کربوهیدرات هاست . کربوهیدارت ها در موز کم آب شده به دو صورت کربوهیدرات معمولی ( خصوصاً فروکتُز ) و کربوهیدرات پیچیده ( آمیدون ) موجودند .

  تقویت بینایی چشم

  تاثیر بینظیر موز بر تقویت بینایی چشم

  موز دربردارنده میزان اندک ولی موردنیاز ویتامین «آ» برای بدن است که‌این میزان برای حفاظت از چشم ها , حفظ بینایی و همینطور بهبود بینایی در شب حیاتی است .

  موز خشک شده عصرانه ای زیاد مناسب برای بچه هاست . این ماده غذایی انرژی مورد نیازشان را تأمین می نماید نه چربی را , بر خلاف یک نان شکلاتی که سرشار از چربی و فاقد املاح معدنی است .

  موز تقویت کننده معده و نیروی جنسی است .

  وقتی که با استرس مواجه می شویم , سوخت و ساز بدنمان ارتقاء می‌یابد و در سود , مرحله پتاسیم بدنمان کاهش پیدا می نماید . موز با اندازه مضاعف پتاسیمی که دارد میتواند این تعادل را مجدد برقرار سازد .

  موز درمان زخم معده و روده است

  جوشانده موز اثر قطع خون ریزی دارد

  موز به صورت مسلم یک برهان شفابخش نیرومندی موجود هست که برای بهبود سلول های فرسوده جراحت ها و همینطور خودداری از التهاب معده مضاعف اثرگذار است .

  فواید موز 
  به دلیل کم بودن مقدار سدیم و دوچندان بودن اندازه پتاسیم موز , این میوه برای اشخاص دارای فشار خون بالا بسیار ایده آل است . پتاسیم موز به راه‌های متفاوت به کاهش فشار خون یاری می نماید

  یکی سریعترین روشهای رفع خماری و خمودگی , خوردن یک لیوان مخلوط شیر , موز و عسل است . موز معده را آرامش می‌بخشد و با یاری عسل , مرحله قند خون را بالا می‌آورد و در به عبارتی درحال حاضر, شیر هم به تهیه آب بدن یاری می نماید .

  در طب سنتی هند موز نارس را ایجادکننده یبوست می‌دانند . در واقع موز در شرایطی‌که که رسیده باشد , ملین است و در عین هم اکنون برای معالجه اسهال بی آلایش و اسهال خونی موءثر است و بهبود آسیب های روده را تسریع می نماید .

  به دلیل جذب پر سرعت قند موز , این میوه دارنده شاخص گلیسمی بالایی است . موز رسیده برای بیماران دیابتی پیشنهاد نمیشود . همینطور کسانی که قصد به در دست گرفتن وزن دارا‌هستند , نباید از موز رسیده به کارگیری نمایند .

  برای از در میان بردن زگیل , پوست موز را از سوی درون بر روی آن قرار می دهند و آن را با اعتنا با یک نوار چسب می بندند تا پوست حرکت بخورد و زگیل را برطرف نماید .

  موز نفاخ است و زیادخوردن آن خصوصاً در سرد مزاجان ایجاد گاز معده می نماید برای رفع این عارضه می بایست بعد از موز یه خرده نمک خورد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.