طرز تهیه ترشی لوبیا سبز

ترشی لوبیا سبز

0 2,298

امروز میخواستیم آموزش طرز تهیه ترشی لوبیا سبز به روش ساده بهتون آموزش بدهیم . ساخت این ترشی خیلی راحته درضمن این ترشی خیلی هم خوشمزه است پیشنهاد میکنم .

  • مواد لازم برای ترشی لوبیاسبز :
 لوبیا سبز۴۵۰ گرم
 نمک ۱ قاشق غذاخوری + ۳ قاشق غذاخوری
 سیر ۴ قاچ شده۳ حبه
 دانه فلفل سیاه ۲ قاشق چایخوری
فلفل قرمز خرد شدهیک چهارم قاشق چایخوری
شوید خرد شده۱ فنجان
سرکه۱ و نیم فنجان
آب۱ و نیم فنجان
شکر۳ قاشق غذاخوری
  • طرز تهیه ترشی لوبیاسبز :

۳ لیتر آب را به همراه ۱ قاشق غذاخوری نمک به جوش بیاورید. لوبیا سبزها را که به اندازه ی شیشه ترشی برش زده اید را اضافه کرده ۱ دقیقه بجوشانید تا کمی نرم شوند.

آبکشی کرده و بلافاصله در ظرفی محتوی آب یخ بریزید و بگذارید بماند و خنک شود سپس آبکشی کرده و بگذارید خشک شوند.

در شیشه ی مورد نظرتان سیر، فلفل سیاه و فلفل قرمز را بریزید و سپس لوبیا سبز ها را به حالت ایستاده در شیشه بچینید به طوری که حدود ۱ سانت با لبه ی شیشه فاصله داشته باشند. می توانید سرد و ته لوبیاها را بزنید تا به اندازه ی مناسب در آیند و شیشه را پر کرده و کناری بگذارید.

شویدها را در پارچه پیچیده سر پارچه را محکم ببندید و در قابلمه ای کوچک بگذارید. آب، سرکه، شکر و ۵ قاشق غذاخوری نمک را به قابلمه اضافه کرده و روی حرارت بالا به جوش بیاورید و ۱۰ دقیقه شویدها را در این مخلوط بجوشانید سپس شویدها را از آب و سرکه کشیده و به جوشاندن ادامه دهید.

سرکه داغ را روی لوبیاها ریخته به طوری که رویشان را بپوشاند و بدون این که در شیشه را ببندید کناری بگذارید تا به دمای اتاق برسد. سپس در آن را ببندید و ۷ روز در یخچال نگهداری کنید تا آماده ی خوردن شود. بعد از باز کردن در شیشه ترشی تا یک ماه یا کمی بیشتر ماندگاری خواهد داشت.

ترشی لوبیا سبز
ترشی لوبیا سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code