رای دادگاه بریتانیا برای مردی که قصد کشتن ترزا می را داشت 

0 85

دادگاه کیفری مرکزی انگلستان پر اسم و رسم به «اولد بیلی» روز آدینه یک شهروند این مرزو بوم را به اتهام همت برای قتل ترزا می , نخست‌وزیر بریتانیا به حبس ابد محکوم کرد . 

سازه بر اعلام پلیس , این شخص که نعیمور رحمان اسم دارااست , قصد داشت به امداد وسیله‌ای انفجاری راه و روش خویش را به محل کار نخست‌وزیر بنا شده در خیابان داون استریت لندن گشوده نماید ,خویش را به نخست‌وزیر برساند و درنهایت خانم می را با خنجر یا این که اسلحۀ گرم به قتل برساند .

با صادر شدن حکم حبس ابد , این محکوم ۲۱ ساله می بایست بازه زمانی ۳۰ سال را پشت میله‌های زندان بگذراند . 

به گفتۀ دیان هیدون هماهنگ کنندۀ ارشد پیکار با تروریسم بریتانیا , انگیزه حیاتی رحمان کشتن نخست‌وزیر بوده است البته وی ابایی از کشتن اشخاص بی‌گناه برای عملی کردن این انگیزه نداشته است . 

رحمان که با بعضی از اعضای داعش از روش وب در رابطه بدون واسطه بود , در نوامبر سال قبل میلادی و در هنگامی کوتاه بعد از دیدار اجباری با یکی‌از افسران پلیس نهفته بریتانیا بازداشت شد . 

به گفتۀ پلیس , رحمان با یک کدام از خویشاوندانش که به سوریه هجرت کرده و به داعش پیوسته در رابطه بوده است . گفته میشود این خویشاوند که عموی رحمان بوده , اورا تشویق به انجام هجوم ها تروریستی در بریتانیا نموده است . 

رحمان قصد داشته است طرح هجوم به نخست‎وزیر را دو سال پیش عملی نماید البته بعد از آنکه از کشته شدن عمویش در سوریه در جریان حملۀ یک هواپیمای فارغ از سرنشین با خبر می‌گردد , برنامه‌ریزی‌هایش بهنیز میخورد . 

بریتانیا در دو سال قبل انگیزه هجوم ها تروریستی زیادی بوده است . سال پیشین چهار حملۀ تروریستی در‌این مرزو بوم اتفاق افتاد و به گفته مدیریت اداره داده ها داخلی بریتانیا «ام‌آی۵» از مارس ۲۰۱۷ میلادی تا کنون هم دستکم ۱۲ طرح اسلامگرایان افراطی برای انجام هجوم ها تروریستی در‌این میهن کشف و خنثی شده‌اند . 

ماه قبلی هم مردی خودروی خویش را به مانع ها نصب شده مقابل ساختمان پارلمان بریتانیا کوبید که پلیس این واقعه را هم تروریستی اعلام‌کرد . 

100%
رتبه
  • امتیاز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code