لوسی
هدف ما دسترسی آسان شما به محتوا های مورد نیاز شماست . برای همین لوسی را طراحی کردیم.
نیم بها

دلایل ریزش مو

0 116

آیا در گیر ریزش مو شده اید؟ اولی گام برای خودداری از ریزش مو میتواند مراجعه به پزشک معالج باشد چون عارضه ها ریزش مو دوچندان است ولی بعضی از عوارض شایع که باعث به ریزش مومی شود را می بایست بشناسید .

ریزش موی را می‌توانیم نوعی هشدار تلقی کنیم که ما‌را از مشکلاتی که احتمالا در بدنمان وجود داشته باشد باخبر می نماید . او‌لین گام برای پیشگیری از ریزش موها این است که با مراجعه به دکتر معالج متوجه گردید که آیا مشکلات طبی مورد این ریزش می باشند یا این که خیر , بعد به فکر رفع و جلوگیری از ریزش مو باشید .

در بیشتر مواقع مردمان اکثر اوقات ذکر می نمایند که هیچ برهان واضحی برای ریزش موهایشان نیست و چه بسا با مراجعه به دکتر معالج نیز به فیض ای نرسیده اند . در واقع بایستی اعلام‌کرد بیشتر اینمشکل‌ها مرتبط با عادت های اشتباه ما از نگاه تغذیه و تندرست است که به دنبال 6 غلط که منجر ریزش مو می شود را توضیح میدهیم .

 • غذا خوردن اشتباه
  یکی معمول ترین مشکلات در رژیم های لاغری مسائل ی ریزش موهاست . گیسو از کراتین تشکیل‌شده که نوعی پروتئین است , به همین جهت مضاعف اساسی است که در برنامه ی غذایی خویش از میزانمتعددی مواد پروتئینی گنجانده شود . همینطور برای جذب میزان کافی فولیک اسید حتما غذاهایی نظیر اسفناج , مارچوبه و توت خارجی را در رژیم غذایی قرار دهید . یک رژیم غذایی سلامت و متعادل منجر می شود شما پوست و مو هایی تندرست تر داشته باشید .
 •  شستشوی هر روزه ی موها
  شستن موها به صورت منظم عمل خوبی است و منجر تمیزی می شود ولی در مقابل موها را خشک و آسیب پذیر می نماید . شستشوی هر روزه ی موها سبب به نازک شدن موها و در نهایت ریزش موها می شود .
 •  به کارگیری از تولیدها غیر استاندارد برای موها
  یکی عوارض متداول ریزش مو به کارگیری از محصولاتی است که برای موها مناسب نیست و سبب کم آب شدن و آسیب پذیر شدن موها و و در نهایت ریزش موها می شود . سیلیکون ها در بخش اعظمیاز شامپوها وجود دارند که با مصرف آن‌ها لایه ای روی موها را می پوشاند که جذب رطوبت را از بین برده و موها را کم آب و آسیب پذیر می نماید .

الکل ها و سولفات ها هم در بعضا از تولیدات وجود دارند که منجر کم آب شدن و جراحت رساندن به موها میشوند . برای دوری از ریزش موی مدام در هنگام خرید تولیدات بهداشتی برای موها به ترکیباتآنان توجه فرمایید و سعی کنید جایگزین های طبیعی بدون عوارض را جایگزین محصولات شیمیایی فرمائید .

 • به کار گیری از حرارت بالا
  اتو مو , بیگودی ( پیچیدن مو ) و سشوار اعم از لوازمی می باشند که به صورت روزمره اشخاص از آن ها به کارگیری می نمایند در حالیکه حقیقتا برای موها مخرب میباشند و در غایت باعث به شکنندگی و ریزش موها میشوند . تلاش نمائید استعمال از این اثاثیه را محدود کرده و اذن دهید که موهایتان به طور ارگانیک کم آب شوند .
 •  ایستادن بیشتراز اندازه درمقابل نور خورشید
  خورشید نیز نظیر سشوار یا اتو مو موجب زخم رساندن به موها می شود . علاوه بر حرارت که اثری مخرب بر موها داراست , اشعه ی ماوراء بنفش منجر نازک شدن , پیری زودرس گیسو و شکنندگی موها می شود .تلاش کنید زمان کمتری را در آفتاب بگذارنید و برای مراقبت از موهایتان و پرهیز از ریزش مو از کلاه استفاده فرمایید .
 •  استرس
  تمامی ی ما استرس را تا حدی تجربه کردیم و می دانیم که باعث به بسیاری از مشکلات می شود . ریزش موها هم دلیلی استرس زا به حساب می‌آید که حالت را بدتر و خراب خیس می نماید . برایخودداری از ریزش گیسو سعی کنید سطح استرس را در همه ی زمینه ها مدیریت کرده و به دست‌کم برسانید . با کم کردن استرس میتوانید شاهد رویش مجدد ی موهای از دست رفته خویش باشید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.