دلایل جا نرفتند دنده و خرابی گیربکس

گیر بکس و خرابی هاش

0 148

جا نرفتن دنده خرابی گیربکس
پی بردن به‌وجود گونه های و ایراد در ماشین فعالیت سخت و دشواری نیست بلکه خیلی نیز راحت میباشد .

هنگامی که بخشی از اتومبیل در گیر عیب و ایرادهای مکانیکی می شود عموما یک علامت و علایمی با خویش به همراه می‌آورد تا به دارای خویش بفهماند که مشکلی در چکیده اتفاق افتاده است .

«گیربکس» اتومبیل جزء ماشین است که در یک برهه زمانی به عنوان مثال ۱‌سال خیلی مورد به کار گیری قرار می‌گیرد به همین بهانه نیز می‌باشد که پس از یک عصر استعمال شدن مبتلا عیب و ایرادهایی می شود و به علاوه آن این را نیز می بایست در حیث گرفت که تعمیر نمودن آن هزینه متعددی نیز در بر دارااست .

با این مقدمه ای که در ابتدا برای شما آوردیم می بایست شرایط فعلی این مسئله را فهم کرده باشید که «گیربکس» چقدر اساسی است و دقت کردن به چه بسا پیش پا افتاده ترین قضیه غیر طبیعی همدارای اهمیت است .

در صورتی فکر‌می‌کنید‌ خودروی‌تان عیب و ایرادی داراست و یا این که تنها میخواهید داده ها بیشتری در رابطه ایرادهای بالقوه «گیربکس» داشته باشید , مطالبی که درپی میایند را مطالعه فرمائید و یک قدم از خودروی‌تان جلو بیفتید .

اعتقادوباور فرمائید یا این که خیر , هنوز کسانی می باشند که دوست دارا هستند به طور دستی دنده عوض نمایند , پدال کلاچ و گونه دنده داشته باشند , و اشخاصی نیز می باشند که‌این عمل را با شوق واشتیاق انجام می دهند .

گیربکس های دستی به رغم سعی ساده‌شان , به نوبه خودشان می توانند عیب و ایرادهایی پیدا نمایند . یک کدام از ایرادهای حساس این است که هنگامی پدال کلاچ را می‌فشارید و همت می کنید دنده را عوضنمائید , دنده جا نمی‌رود .

این رخداد احتمال دارد وقتی که میخواهید دنده یک را جا بزنید و تکان نمائید , یا این که هر زمان دیگری که میخواهید دنده عوض نمایید بیفتد . علت های شایع این دستور عبارتند از : گران‌روی تحت ( رقیق شدن ) واسکازین , یا این که نیاز به رگلاژ کردن کابل ها و اتصالات نوع دنده یا این که کلاچ . هنگامی چیزی در خودروی‌تان صحیح فعالیت نکند , آشفتگی نیز خویش به خویش استارت می شود .

ادامه مقاله را بخوانید تا متوجه بشوید شم بویایی چه‌طور میتواند به شما یاری دهد ایرادهای گیربکس را تشخیص بدهید . در‌صورتی‌که بوی واسکازین سوخته به مشام‌تان می خورد , بدانید که بوی آن به خوشی بویموفقیت نیست .

استشمام این رایحه آرم این است که گیربکس شما بیش تر از حد داغ شده‌است . واسکازین خیر صرفا قسمت های گوناگون گیربکس را روغن کاری مینماید بلکه آن را خنک کرده و از سوختنش دوریمی‌نماید .

حتی‌در بعضا خودروها , گیربکس رادیاتور کوچکی منحصر به فرد خودش داراست ( خنک کننده روغن ) که واسکازین را به جریان می‌اندازد تا گرما و حرارت گیربکس را دفع نماید . از عامل ها شایع مشکل‌ساز می‌توان واسکازین کم یا این که بی کیفیت را اسم پیروزی که نشان می دهد یک نشتی موجود هست یا این که این‌که واسکازین آلوده شده و احتیاج به ردوبدل دارااست .

در حالتی که فکر‌میکنید گیربکس شما از وخیم شدن در امان است , دستکم زمانی خودروی‌تان بی تکان است , احتمال دارد واقیعت شمارا متعجب بکند . ادامه مقاله را بخوانید تا مضمون‌ راز و صداها را بفهمید .

100%
رتبه
  • امتیاز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code