لوسی
هدف ما دسترسی آسان شما به محتوا های مورد نیاز شماست . برای همین لوسی را طراحی کردیم.
نیم بها

درمان خانگی دندان درد

0 261
 • دندان درد 
  درمان دندان درد را هر کسی دست‌کم یکبار در زمان عمرش تجربه می کند و می داند که چه درد سخت و مرموزی است . دردی که وقتی به آغاز می شود تمام استخوان های فک و جمجمه را سرگرم می نماید .

  یکی‌از مهم‌ترین عامل ها دندان درد , پوسیدگی دندان است . باکتری های دهان از قند و نشاسته بجای ما‌نده روی دندان ها تغذیه می کنند و از خود اسیدهایی را تولید می کنند که به ندرت مینای دندان را ازدربین می‌برد و موجب دندان درد می شود . در‌پی راه‌حل هایی را به شما میگوییم که می تواند شما را از شر دندان درد خلاص نماید .

 • زنجبیل 

  زنجبیل گیاهی است که نظیر داروی آسپیرین فعالیت می نماید و یک تسکین دهنده فعال محسوب می شود . در شرایطی که پودر زنجفیل را با آب ترکیب نمائید , برای التیام درد دندان دوچندان مؤثر است .

  پنبه ای را به این محلول آغشته فرمائید , آن را فشار دهید تا آب اضافی بیرون شود و آن گاه آن را روی دندان دردناک ( روی لثه نه ) بگذارید .

  کارایی آن به‌این نحو است که زنجبیل , پوست آن قسمت را تحریک کرده و خون را درسمت پوست می کشاند و التهاب را کم می نماید .

  همینطور می‌توانید زنجبیل جدید را در آب تر کرده و با آن غرغره فرمایید .

 • روغن نارگیل 

  غرغره کردن با روغن نارگیل از میزان باکتری های زیان آور در دهان می کاهد . از این رو , احتمال عفونت دندان ها به مراتب کم می شود . کافی است دو قاشق غذاخوری روغن در دهانتان ریخته و 15 تا 20 دقیقه آن را غرغره نمائید . در صورتی‌که این عمل را چند روز پشت سرهم انجام دهید , شاهد سفید شدن دندان ها خواهید بود . افزون بر آن , از بوی بد دهن هم پرهیز خواهید کرد .

  بهترین زمان برای غرغره کردن روغن نارگیل , زمان ناشتا است .

 • چای کیسه ای 

  چای سیاه قادر است به صورت موقتی ورم لثه ها را کمتر کرده و درد دندان را التیام دهد .

 • سیر 

  یکی دیگر از معالجه های خانگی که برای التیام دندان درد به عمل میاید سیر است . برای این فعالیت خوبتر است یک یا این که دو حبه کوچک سیر را در دهانتان گذارده و آنها‌را به آرامی بجوید .

  در حالتی‌که از این عمل خوشتان نمی آید , یک عمل دیگر نیز میتوانید انجام دهید . یک حبه سیر را برداشته و آن را خرد فرمائید و با نمک ترکیب نمایید . برای این عمل حتی از ترکیب پودر سیر و نمک نیزمیتوانید به کارگیری نمایید . آنگاه این ادغام را بر روی دندانی که درد می نماید بگذارید . اما این رویه را برای چند روز پشت سرهم انجام دهید .

 • برگ نعنا فلفلی 

  در شرایطی‌که دندانتان درد گرفت , میتوانید تعدادی عدد برگ نعناع فلفلی را بجوید . این کار به سرعت دندان دردتان را التیام می‌دهد . در صورتیکه به هر دلیلی به برگ تازه این گیاه دسترسی نداشتید , میتوانیداز نعنا فلفلی خشک شده استفاده فرمایید .

 • نمک و فلفل 

  یکی راحت ترین مورد ها برای التیام دندان درد , به کار گیری از ترکیب نمک و فلفل است . این ترکیب دیدنی خواص ضد باکتریایی دارااست و به همین جهت تاثیر مثبت بر دندان درد می‌گذارد . بهتر استمقداری نمک و فلفل را با کمی آب مخلوط فرمائید تا وضعیت خمیری به دست آید . آن گاه آن مخلوط را روی دندانی که درد می نماید بگذارید و اجازه دهید چند دقیقه ای روی آن بماند .

 • کیسه یخ 

  کیسه یخ هم میتواند به دندان درد شما یاری دهد . کافی است پاره ای یخ را خرد فرمائید و آن را درون گاز استریل یا این که دستمال تمیزی بپیچید . آن‌گاه بر روی صورت خود بگذارید .

 • میخک صدپر 

  میخک صدپر ( Clove ) یکی از بهترین های تسکین دهنده های درد دندان است . برای این عمل دو عدد میخک صدپر را برداشته و با یه خرده روغن زیتون یا نوع دیگری از روغن های گیاهی مخلوط نمائید .آن‌گاه آن را روی محل درد قرار دهید . عمل دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که دهن تان را با ترکیبی از روغن میخک صدپر و آب بشویید .

 • پیاز 

  پیاز نیز به تسکین دندان درد کمک می نماید , چون خاصیت ضدعفونی کننده و ضد باکتریایی قدرتمندی دارااست . هنگام دندان درد کافی است تکه ای پیاز نپخته را برداشته و آن را چندین دقیقه بجوید .

 • زردچوبه 

  با مخلوط نصف قاشق چای خوری زردچوبه و یکسری قطره روغن خردل مخلوطی غلیظ به دست می‌آید . این مخلوط را روی پوسیدگی دندانتان گذاشته و اجازه دهید 15 دقیقه روی آن باقی بماند . عملکرد فرمائیداین فعالیت را چنددفعه انجام دهید .

 • آب نمک 

  آب نمک یکی‌از آسان ترین آیتم ها است که میتواند التهاب و دندان درد را تسکین دهد . طرز تهیه آن هم زیاد معمولی است . کافی است یک قاشق غذاخوری نمک را درون یک جام آب گرم ریخته و آن را حل نمائید . آنگاه غرغره فرمایید .

 • کنجد 

  بیشتر از 1600سال است که کنجد برای التیام درد دندان در چین کاربرد دارد . کنجد دربردارنده ترکیباتی است که درد را بهبود میبخشد . خاصیت کنجد مشابه آسپیرین است و مثل تسکین دهنده فعالیت مینماید . این دانه ها برای التیام درد دندان زیاد مؤثر می باشند . تهیه مرهم آن بسیار ساده است و نیاز به مواد متعددی ندارد .

  ظرف آبی را روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید . بعد از آن دانه های کنجد را در آن بریزید . برای هر مقدار کنجد دو برابر آب لازم است . برای این که مخلوط تاثیر بهتری داشته باشد , بایستی منتظر گردید تا نیمی از آب تبخیر شود . مرهم را مستقیما روی قسمت دردناک دندان بگذارید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.