لوسی
هدف ما دسترسی آسان شما به محتوا های مورد نیاز شماست . برای همین لوسی را طراحی کردیم.

انگشت روباتیک نوازشگر موبایل

MobiLimb

0 113

انگشت رباتیک خزنده ای که به گوشی تلفن همراهتان وصل می‌شود و دست شما را نوازش می‌کند.

 دوست دارید هر موقع و هر جا نیاز به نوازش داشتید، آرزویتان برآورده شود؟ گروهی از محققان در فرانسه با ساخت یک گجت جالب به کاهش تنهایی شما کمک کرده اند. یک انگشت واقعی که به گوشی های هوشمند تلفن همراه یا تبلت ها متصل شده و دست شما را نوازش می‌کند. MobiLimb اسم این انگشت نوازش گر است که با داشتن چند مفصل، مانند یک انگشت واقعی عمل می‌کند. سازندگان آن می‌گویند، این دستگاه دارای موارد استفاده چندگانه است. هنگامی که به پایین تلفن همراه متصل می‌شود، می‌تواند مچ دست شما را بخاراند  یا پشت دستتان را نوازش کند.

در کنار عشق ورزیدن، MobiLimb می‌تواند به بالا و پایین حرکت کند تا توجه شما را در هنگام یک اعلان جلب نماید، می‌تواند به عنوان یک پایه، گوشی شما را نگه دارد، یا وقتی گوشی را دست دارید و راه می روید محکم دستتان را بچسبد. همچنین می‌تواند ویژگی های شخصیتی و احساسی مانند کنجکاوی را شبیه سازی کند تا سرگرم شوید. مثل یک پا می‌تواند باعث شود گوشی تلفن همراه به طور مستقل حرکت کند. حتی می‌توانید به او یک قلم بدهید تا یک قلب برایتان بکشد.

 

MobiLimb چگونه ساخته شده است؟

MobiLimb یک دست رباتیک با ساختار حرکتی پنج مفصله‌ی پیچیده است که به صورت سری قرار گرفته اند. از پنج سروو موتور در آن استفاده شده تا گشتاور کافی برای حمایت از وزن یک گوشی هوشمند با وزن ۱۳۰ گرم را فراهم کند و می‌تواند یک نیروی تماس ۰.۸ نیوتنی وارد نماید. سنسورهایی روی این انگشت رباتیک تعبیه شده اند تا بازخورد مناسب برای کمک به شکل دهی دستگاه را ارائه دهند. یک رابط برنامه نویسی کاربردی نیز برای هدایت این انگشت توسعه داده شده است.

 

روکش این انگشت چه جنسی دارد؟

محققان چندین پوسته‌ی مختلف برای MobiLimb طراحی کرده اند، از جمله روکش رباتیک کلاسیک که یک روکش پلاستیکی است، دومین روکش از خز درست شده تا احساسی شبیه انگشت یک حیوان خانگی ایجاد کند و سومین روکش، شبیه پوست دست انسان است که سعی شده به واقعیت نزدیک باشد. این بافت از جنس سیلیکون رنگ شده است که در صنعت فیلم سازی برای اجرای گریم اعضا و پوست  انسان استفاده می‌شود.

 

 

یکی از طراحان MobiLimb می‌گوید: “استفاده از پوسته ای شبیه پوست انسان در کنار تلفن همراه، نشانگر تغيير نگرش نسبت به گوشی های تلفن همراه از يک جسم بي جان به يك انسان نما است.

 

مجله ی اینترنتی لوسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.