آموزش کار با برنامه ی وان نوت

OneNote

0 2,623

آموزش وان نوت وان نوت چیست کار با وان نوت

وان نوت چیست آیا مدیری هستید که حجم کارهای او بسیار متنوع و زیاد است؟ پروژه‌های متفاوت در کمپانی دارید؟  کار با وان نوت خیلی آسان است .آیا دانشجویی می‌باشید که برای پایان‌نامه خویش در حال تحقیق است؟ برنامه ی وان نوت  آیا یک گروه کوچک می باشیدکه دوست دارید فضایی برای هماهنگی امور و برنامه های خود داشته باشید؟ یا این که فعلاً در خانه هستید و قسمت عمده وقت شما به مطالعه کتابهای کاغذی یا این که جستجوی سایت‌های مفید و جالب دراینترنت می‌گذرد؟ در‌حالتی که در ثبت و مدیریت اطلاعات خویش مشکل دارید , وان نوت می تواند یک کدام از راهکارهای مطلوب برای شما باشد .

وان نوت ( OneNote ) از ابزارهای خانواده مایکروسافت آفیس است . به عبارتی به طور همزمان با نصب وورد و اکسل و پاورپوینت , روی کامپیوتر شما نصب شده‌است . کافی است در میان برنامه‌های خانواده آفیس آن را بیابید یا این که Onenote را در کامپیوتر خود , جستجو فرمایید .

وان نوت را دقیقاً میتوانید شبیه کیفی در نظر بگیرید که دفترچه‌های زیادی در آن دارید . دفترچه‌هایی که خود بخش‌بندی شده‌اند و در هر قسمت نیز تعدادی کاغذ در نظر گرفته شده‌است .

فرض نمائید اینجانب رئیس یک کمپانی هستم که پروژه‌های متعدد تولیدی – بازرگانی را مدیریت می‌کنم . همینطور به دلیل این که موازی با کار , در عصر MBA نیز ثبت نام کرده‌ام , عصرها به کلاسمی روم و بایستی درس و مشقم را نیز انجام دهم . مدام نیز این نگرانی را دارم که کار و درس , باعث نشود از زندگی خانوادگی خودم غافل شوم . احتمالا وان نوت بتواند ابزار خوبی باشد .

مبنی بر صورت مسئله‌ای که ما تعریف کردیم , اینجانب سه دفترچه در کیفم خواهم داشت : شرکت . درس . خانواده

 

آموزش کار با نوت وان

کافی است از منوی سمت چپ بالا , گزینه File را انتخاب کنم و بعد از آن اسم دفترچه را تعریف کنم . مثلاً «شرکت» و آن گاه روی دکمه Create Notebook کلیک کنم .

نوت وان چیست؟
نوت وان چیست؟

وان نوت (OneNote) از من می‌پرسد که آیا دیگران هم باید در تکمیل و مشاهده این دفترچه مشارکت داشته باشند؟ در صورتی که می‌خواهم همکاران دیگرم در شرکت هم این دفترچه را ببینند، ایمیل آنها را به وان نوت معرفی می‌کنم (با کلیک روی Invite People) و در غیر این صورت  گزینه Not Now را انتخاب می‌کنم تا وان نوت بداند که «فعلاً قصد دعوت کردن دیگران به مشارکت را ندارم».

برنامه ی نوت وان
برنامه ی نوت وان

همین کار را برای دو دفترچه دیگر هم انجام می‌دهم: «خانه» و «دوره MBA». در این مرحله شکل وان نوت شبیه صفحه زیر خواهد بود:

آموزش نوت وان
آموزش نوت وان

حالا فرض کنیم می‌خواهم پروژه‌های شرکت در کشور «عراق» را به عنوان یکی از سرفصل‌های دفترچه «شرکت» تعریف کنم. از میان دفترچه‌های سمت چپ روی «شرکت» کلیک می‌کنم و با کلیک راست روی New Section 1 و انتخاب گزینه Rename نام آن را به «پروژه‌های عراق» تغییر می‌دهم.

کار با نوت وان
کار با نوت وان

با کلیک کردن روی علامت «+» که کنار New Section 1 نوشته شده می‌توانم سرفصل‌های دیگر را هم تعریف کنم. مثلاً: «مناقصه وزارت نیرو» و «استخدام نیروها».

نوت1
نوت۱

حالا به مرحله تعریف صفحه‌های مختلف می‌رسیم. به عنوان مثال، در مورد مناقصه وزارت نیرو، من چند سرفصل کلی دارم. نخست اینکه «مرور اسناد مناقصه» انجام شود و مواردی که قادر به اجرای آنها نیستیم و همینطور خواسته‌های فنی مطرح شده توسط کارفرما، بررسی شود. همینطور باید با «شرکت آلفا» شریک اروپایی خود هم گفتگوهایی را انجام دهیم تا در جریان قرار گیرند و چند کار دیگر. از سمت راست صفحه گزینه Add Page را انتخاب می‌کنم و صفحه‌های جدید به وان نوت معرفی می‌شود.

برنامه نوت 1
برنامه نوت ۱

احتمالاً شکل نهایی چیزی شبیه این خواهد بود:

کار با برنامه ی نوت وان
کار با برنامه ی نوت وان

همین کارها را هم می‌توان در مورد «دوره MBA» و «کارهای خانه» انجام داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code