لوسی
هدف ما دسترسی آسان شما به محتوا های مورد نیاز شماست . برای همین لوسی را طراحی کردیم.
نیم بها

آموزش فعال کردن حالت تاریک مرورگر کروم

Dark Reader

0 2,715

شاید شما هم دیده باشید در لب تاب یا سیستم دوستانتان مرورگر کروم آنها با مرورگر شما بسیار تفاوت داشته باشد. خب بریم سراغ اموزش

فعال کردن حالت تاریک گوگل کروم

همان طور که احتمالا می‌دانید، گوگل کروم از تم‌هایی پشتیبانی می‌کند که اغلب توسط کاربران ساخته شده. برای دسترسی به این تم‌ها فقط کافیست سری به فروشگاه تحت وب کروم بزنید تا با کلی پوسته جذاب و متفاوت رو به رو شوید.

حالا اگر کمی این لیست بلند بالا را زیر و رو کنید، تعدادی تم خاص پیدا خواهید کرد که با فعال کردنشان گوگل کروم ظاهری تاریک به خود می‌گیرد. خوشبختانه تعداد این تم‌های تاریک نیز کم نیست. حتی خود گوگل دسته‌ای را به تم‌های تاریک اختصاص داده که می‌توانید یک راست به سراغش بروید و تم مورد علاقه خود را پیدا کنید.

اما اگر حوصله گشت و گذار در میان کلی تم عجیب و غریب را ندارید، پیشنهاد می‌کنم با کلیک روی این لینک، تم پر طرفدار Morpheon Dark را دانلود و نصب کنید. با نصب این تم روی تمام المان‌های مرورگر کروم رنگ تیره پاشیده می‌شود؛ طوری که انگار حالت تاریک روی آن فعال شده.

فعال کردن حالت تاریک گوگل کروم
فعال کردن حالت تاریک گوگل کروم

اما در صورتی هم که بخواهید همه چیز به حالت عادی باز گردد، به تنظیمات مرورگر بروید و از آنجا به دنبال گزینه Themes بگردید. سپس روی Reset to Default کلیک تا ظاهر مرورگرتان به حالت اولیه‌اش باز گردد. درضمن اگر از این تم راضی نبودین میتوانید دیگر تم ها را امتحان کنید و آنها به صورت خودکار جایگزین هم میشوند.

حالت تاریک مرورگر کروم
حالت تاریک مرورگر کروم

با اینکه نصب یک تم تاریک رابط کاربری مرورگر را به حالت تاریک می‌برد اما بسیاری از سایت‌هایی که هر روز به آن‌ها سر می‌زنید این تغییرات را نمی‌پذیرند و باز هم با پس‌زمینه سفید به استقبال شما می‌آیند.

البته برای برطرف کردن این مشکل نیز راه حل‌های خاصی وجود دارد که یکی از آن‌ها نصب افزونه Dark Reader است. به زبان ساده Dark Reader به تمام وبسایت‌هایی که در طول روز به آن‌ها سر می‌زنید استایلی تاریک می‌بخشد و یک حالت تاریک کامل را روی گوگل کروم شبیه سازی می‌کند.

نصب افزونه Dark Reader
نصب افزونه Dark Reader

برای غیرفعال کردن حالت تاریکی که Dark Reader به وبسایت‌ها بخشیده، فقط کافیست روی کلید تولبار آن کلیک کنید و حالت نمایش صفحات را روی Light بگذارید. آن وقت همه چیز به حالت عادی خود باز می‌گردد و دیگر خبری از پس‌زمینه‌های تاریک نخواهد بود.

منبع دیجیاتو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.